„W drodze do Betlejem” – jasełka w wykonaniu starszaków

gru 18, 2023 | Ogólne informacje, Sowy | 0 komentarzy

Boże Narodzenie to wyjątkowy czas, na który oczekują nie tylko dzieci. Dla wszystkich czas oczekiwania jest wyjątkowy, pełen radości oraz serdecznych spotkań. W naszym przedszkolu pielęgnujemy tradycyjne zwyczaje oraz rytuały związane z Bożym Narodzeniem, między innymi przedstawienie Bożego Narodzenia – czyli Jasełka. Przygotowania trwały wiele dni: uczyliśmy się kolęd, pastorałek oraz tańców.

W tym roku odbyły się aż dwa przedstawienia jasełkowe. W dniu 14 grudnia odbyło się przedstawienie dla całej społeczności przedszkolnej i zaproszonych gości: m.in. Burmistrza Miasta Sławno – pana Krzysztofa Frankensteina. Gości serdecznie powitała pani dyrektor Iwona Bińczyk, która korzystając z okazji życzyła wszystkim zebranym życzenia bożonarodzeniowe.  Natomiast 18 grudnia dzieci wystąpiły dla swoich rodziców. Pod okiem swoich pań w rolę aktorów wcieliły się starszaki czyli grupy „Sowy” i „Jeżyki” i przedstawiły Jasełka.

Świąteczny nastrój podkreślały stroje dzieci, bożonarodzeniowa dekoracja sali, dzięki którym przedszkolaki przestały być zwykłymi dziećmi i i zmieniły się w najświętszą rodzinę, anioły, gwiazdkę, pasterzy i królów. Artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne. Wszystkim przedszkolakom należą się ogromne pochwały za zaangażowanie, recytowane wierszyki, kolędy i pastorałki, dzięki którym stworzyły wspaniałą, świąteczną atmosferę i podbiły serca całej widowni. Jasełka wprowadziły wszystkich zgromadzonych w świąteczny nastrój. Na koniec pan Burmistrz Krzysztof Frankenstein oraz pani Przewodnicząca Rady Miejskiej Marzena Łużyńska podziękowali za występ i złożyli wszystkim życzenia. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz wzmacniają serdeczne relacje między nami.

Komentarze

Dzisiaj jest:

22 czerwca 2024

Nasi partnerzy: